Nawigacja GPS

 

 

Jak wybrać nawigację samochodową?

 

Elektroniczna nawigacja samochodowa niemal całkowicie zastąpiła mapy. Nasze życie stało się łatwiejsze, a podróż w nieznane to prawdziwa przyjemność. Dzięki temu niewielkiemu wynalazkowi, jakim jest GPS, jesteśmy w stanie ominąć korki czy roboty drogowe. Jak wybrać właściwą nawigację samochodową?

 

Łatwa obsługa urządzenia

Zaledwie kilka minut pochłonie dokładne ustawienie trasy. Jej korygowanie nie powinno sprawiać nam problemów podczas jazdy. Tym zajmie się sama nawigacja. Dlatego ważne jest, aby wybrać taką, która jest wyposażona w najwyższej jakości komponenty. Nawigacja GPS 7'' KARMAX iGo zapewnia 128MB RAM, a procesor AMR Cortex-A7 o taktowaniu 800Mhz gwarantuje swobodną pracę. Ostatnie, czego chcemy, to szukanie ukrytych w menu funkcji podczas jazdy lub spędzanie kilkudziesięciu minut na parkingu, czekając aż mapa się załaduje, by po chwili okazało się, że wybrana trasa nas nie interesuje.

 

Łatwość obsługi urządzenia to nie tylko czas reakcji na naszą aktywność, ale także właściwa konstrukcja. Przed zakupem powinniśmy sprawdzić, czy sprzęt jest odpowiedniej wielkości, byśmy poradzili sobie z posługiwaniem się nim w samochodzie. Najlepszą opcją jest ekran siedmiocalowy – nie za duży, nie za mały. Ważną kwestią jest też to, czy zainstalowane oprogramowanie będzie wystarczająco intuicyjne – od języka, w jakim opisane są funkcje, po ich rozmieszczenie.

 

Dokładność map

Wybrane przez nas urządzenie nie tylko musi być obsługiwane intuicyjnie i bez najmniejszych problemów, potrzebuje przede wszystkim jak najdokładniejszych map. Powinniśmy wybrać nawigację samochodową, która jest kompatybilna z wieloma typami oprogramowania i gwarantuje aktualizację map. Dzięki temu zawsze będziemy na bieżąco, gdy chodzi o stan drogi. Pewni naszej trasy, skupimy się na jeździe. Brak najświeższych map może wyprowadzić nas w pole – dosłownie. Jezdnia zamknięta z powodu budowy, objazdy czy też zmiana organizacji ruchu nieuwzględniona na mapie mogą znacząco wydłużyć naszą jazdę. Niezależnie od tego, czy naszym celem jest ważne spotkanie biznesowe, czy też koncert w sąsiednim mieście – za wszelką cenę będziemy woleli uniknąć spóźnienia.

 

Wielu sprzedawców gwarantuje aktualizację map w równych odstępach czasowych, dzięki czemu dostarczy nam wiedzę, kiedy takowa nastąpi. Nie będziemy zatem musieli ręcznie wyszukiwać najnowszych wersji map. Naszym jedynym zadaniem będzie ustawienie odpowiedniej trasy i czerpanie radości z jazdy.

Kierując się tymi wskazówkami, będziemy w stanie wybrać właściwy sprzęt. Intuicyjny i funkcjonalny podczas jazdy – stanie się nie tylko elektronicznym gadżetem, ale prawdziwym nawigatorem, który poprowadzi nas do celu, jednocześnie troszcząc się o nasze bezpieczeństwo w trasie.